Juhatus
Liikmed/võrgustik
Dokumendid
Projektid
Projektid
MTÜ Kohalik Toit on viinud ellu aastatel 2013-2014 kolm Leader programmi projekti:
1. meede 3. Kogukonna arendamine ja maine kujundamine
projekti nimi: "Viru Toit turundus"
Projekti otsene eesmärk oli viia läbi erinevaid turundustegevusi, mille raames on võimalik propageerida kohalikku toitu ja arendada kohaliku toidu pakkumise suundi. Projektis kavandatud tegevusteks oli korraldada tunnustusüritus, trükkida infomaterjale ning luua tegevustega seotud koduleht.

2. meede 2. Elukeskkonna parandamine
projekti nimi " Brändi Viru Toit kaudu turundustegevuste toetamine"
Projekti otsene eesmärk oli brändi Viru Toit turundamine läbi laatadest ja messidest osavõtu ning kohaliku toidukauba otsepakkumisvõimaluste avardamine tootjatele. Projektis kavandatud tegevuseks oli  telkide soetamine, telkidesse vajaliku ja omanäolise esitlusmööbli ning logodega põllede soetamine.

3. meede 2. Elukeskkonna parandamine
Projekti nimi „Brändi Viru Toit kaudu toitlustajate turundustegevuste toetamine
Projekti otsene eesmärk oli brändi Viru Toit turundamine läbi laatadest ja messidest osavõtu ning kohaliku toidu otsepakkumiste võimaluste avardamine toitlustajatele. Projektis kavandatud tegevuseks oli BBQ ahju, grillpannide komplektide ja termokastide soetamine.

LEADER toetust perioodil 2016-2020 oleme saanud järgmistele projektidele:

4. meede 3 Piirkonna kompetentside arendamine (MTÜ Virumaa Koostöökogu)
Projekti nimi "Viru Toidu tegevuste arendamine"
Projekti otsene eesmärk on Viru Toidu tegevuste arendamine 2018-2019 läbi traditsiooniliste tegevuste. Korraldada iga aastane Viru Toidu tunnustusüritus; osaleda liikmetega Maamessil, Turismimessi toidualal ning investeerida väiksematesse telkidesse ning kergematesse laudadesse.

5. meede 3 Ühistegevuste ja koostöö arendamine (MTÜ Kirderanniku Koostöökogu)
Projekti nimi: "Viru Toidu retseptiraamatu koostamine, õppereisi korraldamine ja kohvikutekuu läbiviimine". Projekti tegevused:  töötubade läbiviimine koos toodete pildistamisega, Eestisisene õppereis  ja retseptiraamatu koostamine.


6. meede 3 Piirkonna kompetentside arendamine (MTÜ Virumaa Koostöökogu)
Projekti nimi: "Viru Toidu võrgustiku arendamine ja tugevdamine"
. Projekti tegevused: osavõtud messidest ja laatadest, õppereisid tutvumaks teiste Eesti toiduvõrgustike tegevustega, brändimärgi tegevuste arendamine.