Viru Toidu kohvikutepäev 2024
Kohvikutepäeval osaleb rekordarv kohvikuid, kokku 27, mis on juubeliaastat silmaspidades lausa märkimisväärne. Kõik kohvikud on kantud NaviCupi kaardirakendusele, kust on väga lihtne jälgida kohvikute asukohti ja reklaame. Laadi alla NaviCupi kaardirakenduse äpp, et saaksid kohvikutepäeval mõnusalt ja lihtsalt kohvikud üles leida https://navicup.com/event/viru-toidu-kohvikutepaev-2024
Jälgi kohvikute infot www.virutoit.ee ja meie facebooki lehelt Viru Toit ja ürituse lehelt https://www.facebook.com/share/7h3CZ3P9WdHzK8ch/ 
 
  1. Ajamasina Suverestoran - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024
Ajamasina Suverestoran avab uksed Viru Toidu kohvikute päeval kõigile huvilistele. Pakume nõgesesuppi, metsaseenepada ja küpsetisi , oma küpsetatud juuretisega leiba ja leivamäärdeid hooaja heast paremast kraamist. Nõges on päeva staar ja söönuks saavad veganid samuti leivamäärdeid  ja leiba saab piiratud koguses kaasa osta. Meie hea partner ja sõber MTÜ Toila Loomekeskus pakub kohapeal kohaliku käsitööd müügiks ja toimuvad töötoad.

2. Varja Kohvik - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Otse Tallinn-Narva maantee ääres pakume parimaid praade! Ja muidugi tasub alati tulla meie maitsvate kookide ja pirukate pärast. Sel päeval küpsetame kindlasti ka midagi erilist nagu suvised Pavlovad, hõrgud salatid ja palju muud ägedat. Meil on avatud väliterrass, kus saab päeva ja sööki nautida hilisõhtuni.

3. Kaevuri maja hoovikohvik - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Koduaiahooviterrassikohvik. Nostalgiatuba (kaasa toodud sobivad ja väärtuslikud museaalid on kingitustena teretulnud!). Aiatuurid (giidita või ilma) - suurem ilu(on vaataja silmades)- ja väiksem söögiviljaaed. Tegelused lastele (ja vanematele… ja vanavanematele). Hoovikaubamaja. Selvesolaarium (avatud päikselise ilmaga)/ selveSPA (avatud vihmase ilmaga). Loomulikult on avatud meie õuenäitus Kaevuri pere lugu. Jah, muidugi koduaiahooviterrassikohvik

4. Kohvik Bon Appetit - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Kõik on oodatud Jõhvi keskväljakul asuvasse kohvikusse Bon Appetit, et saada osa hommikusest värskusest, nautida maitsvat lõunat või magusat suupistet päeva jooksul. Valmistame teile suurepärased hommikusöögid, kosutavad lõunad, suus sulavad magustoidud, vegan roogasid, originaalseid sushisid, koduseid limonaade ja värskendavaid Boba jooke. Ootame teid, et jagada meie kohviku hubasust ja maitseid, kus igaüks leiab midagi oma maitse järgi!

5.Jõekalda Toidutuba - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Purtse jõe kaldal asuv kodukohvik, suure hoovi ja armsa pererahvaga. Ümberringi kaunis loodus. Toite igale maitsele. Menüüs on nii tänavatoite, kui ka koduseid südant soojendavaid roogasid ning lai magusavalik. Kohvik on avatud nii lõõmava päikese, kui vihma korral, sest võimalus on toitu nautida ka varju all. Lastele avatud mänguväljak ja mängunurk. Avatud perenaise sahver kaasamüügiks. Ootame kõiki inimesi üle Eesti!

6. Lüganuse Kirikumõisa kohvik - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Maitsvad kodused toidud, lastele mänguväljak ja erinevad töötoad kogu perele, mõisa ajaloo tutvustamine. Pakume kooke ja muud magusat, toimub käsitöö müük. Seltskonda pakuvad mõisaloomad.

7. Käsitööveranda - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Käsitööveranda Toilas avab uksed Viru Toidu Kohvikutepäeval 15.06.2024 kõigile huvilistele. Käsitööveranda Kohviku menüüs on: köögiviljapüree supp, kanašintsel,  brokkolipüree ja hapendatud köögiviljadega, erinevad koogid, magusad ja soolased tervislikud snäkid. Verandal saab tutvuda vaipade kudumisega, kaasa saab osta käsitööna valminud vaipu ja muidu käsitöötooteid.
 
8.Männiniidu aiandi pizzeria - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Keegi klassik on öelnud, et ühes elamist väärivas elus peab olema piisavalt armastust ning rohkelt värve ja maitseid. Et just  juuni keskpaik on meie aiandis ilusaim aeg, mil kogu loodu näitab oma rikkalikku õieilu, siis tahame meiegi valada oma armastuse välja, pakkudes kogu selle ilu keskel  loodusest endast inspireeritud maitseid. Meie kasvuhoones kasvavad võimsad viinamarjad inspireerivad meid ikka ja jälle igal suvel pakkuma oma külalistele vahemerelisest Itaalia kultuurist pärit maitseid.

9.Sonda Kogukonnakohvik - Viru Toidu kohvikutepäev 202410.00-11.00 Hommikukohv ja kuumad pirukad, Loterii-allegrii,
11.00-12.00 Mõnusa suupiste kürvale veidi aiandustarkust,
12.00-13.00 lastega tembutab vanaema õunapuu otsast,
13.00-16.00 Hea toidu kõrvale võimalus nautida muusikat Horoskoobi aegadest tänapäevan, lauluhääle löövad valla Sonda taidlejad.1
16.00-17.00 Selguvad hommikuse loterii võitjad.
Tule Sinagi Sonda Kogukonnamajja kohvikusse!
 
10.Voka inc. / Viru Toidu kohvikutepäev 2024Voka - malawi keeles resultaat,
Inc. - incarnation, inimeseks saamine
Inimeseks saamise resultaat, nagu Vanapagan tahtis õndsaks saada, on Indrek Kõveriku salasoov inimeseks saada.... Mida süüa saate, jumal seda teab…..

11. Kuremäe Apteegi Kohvik-  Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Sõites Jõhvist 22 km Vasknarva poole ja Tartu mnt Jõuga-Raudi teelt oodake, kui kloostri "sibulad" paistma hakkavad, seal vahetus läheduses asume ka meie. Pakume tuntud headuses vanaema kapsarulle, kohapeal valmistatud pelmeene ja kiievi kotletti, koha fileed, kevadist oblika suppi jpm. Küpsetame erinevaid soolaseid ja magusaid pirukaid ning kooke kohalikest metsa- ja aiasaadustest. Kui kõht täis ja tuju on nagunii hea, soovitame tervislikku jalutuskäiku kloostri aias. Kelle jalutuskäigud pikale venivad saavad ka meie kohviku teisel korrusel, hostelis, ööbida.

12. Veera Kohvik - Viru Toidu Kohvikutepäev 2024Otse Tallinn-Narva maantee ääres Laagnal „Maarahvaselts Vanatare“ hoovis pakub Veera oma kohvikus kooke ja pirukaid. Pakutakse maitsvaid sööke nii soolaseid kui ka magusaid. Töötab kirbuturg, tule vaata, kas saad endale midagi uut


PS! Alates 01.01.2024 hakkas kehtima pakendiseaduse nõue, mille kohaselt on avalikel üritustel lubatud kasutada toidu ja joogi serveerimiseks üksnes korduskasutatavaid anumaid ja söögiriistu (PakS § 5 lg 8).